Skip to main content
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Türkiye'nin En İyi EMUİ Destek Platformu

Huawei Emui Türkiye Destek Forumu'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Huawei Emui Türkiye Destek Forumu yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

İçerik Sağlayacak Moderatör Alınacaktır

İçerik Sağlayacak Moderatör Alınacaktır
İçerik Sağlayacak Moderatör Alınacaktır

1. Paylaşıma Açık !
2. Etkili
3. Aktif
4. Süreli

P10 Plus'ı Çift Sim'e Çevirme İşlemi

Huawei P10 Lite deneyimini temel alarak ve Huawei P10 / P10 + / Mate9 ...

Konuyu Görüntüle 07.02.2019

Mate 9 Pro Resmi Oreo Güncellemesi EMUİ 8

Yapı Numarası - LON-L29 8.0.0.323 (C432log) / LON-L29 8.0.0.302 (C636)

Konuyu Görüntüle 07.02.2019

Android P Ile Gelen 3 Büyük Yenilik!

7
2414
0
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android P Ile Gelen 3 Büyük Yenilik!
#1
Google, Android 9.0 P geliştirici ön izleme sürümünü yayınladı. Çok önemli özellikleri bünyesinde barındıran Android P, hem kullanım hem de işlevsellik anlamında önemli geliştirmeleri de beraberinde getiriyor.

Google, Android’in 9. sürümünü uzun bir süredir geliştiriyordu. Bazı özellikleri daha öncesinde sızan işletim sistemi, kullanıma sunuldu. Geliştiriciler için kullanıma sunulan Android P, destekli akıllı telefonlara kolayca indirilebiliyor. Ancak, şu anki versiyonu indirmek isteyenlerin dikkatli olmasında yarar var.

[Resim: android_p_dp1_notch_clock.jpg]
Android P ile gelen 3 büyük yenilik!

1-Çentikli ekran desteği
iPhone X ile başlayan çentikli ekran akımı, Android dünyasındaki pek çok cihazda da karşımıza çıkmaya başladı. Android’in varsayılan olarak desteklememesi nedeniyle kendi çözümlerini üretmek zorunda kalan üreticiler, bundan böyle Google’ın hazırladığı çentikli ekran standardını kullanacak. Android 9’da dar, uzun ve geniş olmak üzere 3 farklı çentik destekleniyor ve üreticilerden bu standartlardan birisini kullanmaları isteniyor. Google’ın bu hamlesi sayesinde, Android’deki çentiklerin hepsi hem bir standarda girmiş olacak hem de uygulamaların çentiğe verdiği tepki rahatlıkla kontrol edilebilecek.
[Resim: 1-1.jpg]
2- Yeniden tasarlanan bildirim ekranı

Büyük oradan yeniden tasarlanmış bir bildirim ekranına sahip olan Android P, artık bildirim ekranında fotoğraf ve emoji gösterebilecek. Hazır mesajları da destekleyen bildirim ekranında tek tuşla mesaj gönderebilmeniz de mümkün.

3- 1-2 metre hassasiyet ile konum belirleme

Son yıllarda bina içerisinde haritalama ve navigasyon hizmetlerine önem veren Google, Wi-Fi RTT desteği sayesinde 1-2 metre hassasiyet ile konumunuzun belirlenmesini sağlayacak. AVM ve otel gibi kapalı alanlarda hayat kurtaracak olan özellik, yakınınızdaki kablosuz erişim noktaları ve yönlendiricilere olan uzaklığınızı sinyal gücü üzerinden tahmin ediyor. Bu sayede de 1 veya 2 metre hassasiyetle konumuz bulunuyor.
Android P ile gelen diğer özellikler arasında çoklu kamera kullanacak uygulamalar için yeni geliştirici arayüzü, tamamen yenilenmiş ses ve güç menüsü, casus uygulamaların çalışmasını engelleyecek mikrofon erişim engeli ve parmak izi ile doğrulama gerçekleştiren uygulamalar için yeni geliştirici arayüzü gibi pek çok özellik de yer alıyor. Şu an geliştiricilerin uygulamalarını test etmeleri için yayınlanan Android P, 2018’in üçüncü çeyreğinde herkesin kullanımına açılacak.
Alıntı

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi