Huawei Emui Türkiye Destek Forumu

Tam Versiyon: Arkadaşımda Aynı Telefon Var Şarjı Daha Fazla Gidiyor ! ( Cevabı İçeride )
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Merhaba EMUİ Severler 

Son zamanlarda çok sık gelmeye başlayan "Aynı cihazla birçok kişi şu kadar süre alıyor ama ben 4-5 saatten fazla süre alamıyorum ve şarjım çok çabuk bitiyor, yoksa telefon mu bozuk?" sorusu üzerine bir açıklama.

Ölçümler #Honor9Lite modeliyle yapılmıştır. 
...
Bu süre ölçümleri cihaz kullanımına ve mobil şebekenizin çekim gücüne göre değişkenlik göstermektedir.
Mobil şebekenin şarj tüketiminde ne denli etkili olduğunu anlatmaya çalışacağım. 

[Resim: mora44.jpg][Resim: EDzBrg.jpg]
1. Fotoğrafta göstermeye çalıştığım işaretli alan 5 saat civarında bulunduğum çekim gücünün (4.5g zaten yok ve 3g de çok zayıf) çok zayıf olduğu bir mekanda alınan sonucu gösteriyor. Sinyalin normal olduğu kısımlarda ekran sürekli aktif kullanıldı ve yaklaşık 4 saat ekran süresi alındı. Ancak sinyalin zayıfladığı 5 saatlik kısımda ekran 1 saat civarında açık kaldı. Toplam ekran süresi 5 saat civarı oldu bu süre 

2.fotoğrafta verildi zaten. Toplam süre ise 9 saat olarak ölçüldü. 
Yani sinyalin zayıfladığı mekanda ben telefonu aktif kullanmazken dahi cihaz, aktif kullandığım zamandan daha fazla şarj tüketti.
Bunun sebebi şebeke sinyali zayıfladığı zaman, ekran kapalı dahi olsa cihaz aktif olarak sürekli sinyale erişim sağlamaya çalışmakta ve bu da batarya tüketimine fazlasıyla yansıtmaktadır.

3. ve 4. Fotoğraflarda ise sinyalin gün boyu normal olduğu bir alanda daha aktif bir kullanımda alınan sonucu görüyorsunuz.
Sözün özü cihazlarımızda herhangi bir sorun yok. Mobil şebeke sinyal gücü batarya tüketiminde en etkili rolü oynayan aktördür. Bunu göz önünde bulundurarak bu ölçümleri değerlendirmemiz gerekmektedir.